Znaki nakazu

Nasza firma zajmuje się produkcją znaków nakazu. Jesteśmy w stanie stworzyć każdy spośród 23 znaków typu C. Dodatkowo możemy zwiększyć ich widoczność, naklejając na nie specjalne folie odblaskowe. Wszystkie symbole możesz zobaczyć poniżej:

Znaki nakazu

 

Do czego służą znaki nakazu?

Jeśli nie wiesz, w którym kierunku powinieneś jechać na najbliższym skrzyżowaniu, to wypatruj niebieskich znaków z białymi symbolami. To właśnie na nich znajdziesz informacje dotyczące dopuszczalnego kierunku jazdy na najbliższym rozdrożu.

Znaki nakazu, nazywane również znakami typu C, mają upłynniać ruch drogowy. W tym celu wprowadzają obowiązki dotyczące limitów prędkości, czy kierunku jazdy.

Z niektórymi z nich można spotkać się jedynie w konkretnych miejscach np. w górach. Jednym z tego rodzaju znaków jest C-19, który wprowadza obowiązek używania łańcuchów przeciwpoślizgowych.

 

Znak C-17

Jedynym znakiem, który nie przypomina wyglądem pozostałych znaków nakazu, jest znak C-17. Jego zadaniem jest wyznaczaniu kierunku jazdy dla pojazdów przewożących niebezpieczne materiały. Nakaz ten wynika z faktu, że niektóre pojazdy nie mogą przejeżdżać np. pod mostem.