Znaki informacyjne

Znaki informacyjne, jak nazwa wskazuje, informują o rodzaju drogi, po której poruszają się kierowcy, o możliwym sposobie jej użytkowania oraz o obiektach, które się przy niej znajdują. Istnieją 53 znaki typu D. Do polskich przepisów zostały wprowadzone po uchwaleniu Rozporządzenia w sprawie znaków i sygnałów drogowych.

Jesteśmy w stanie wyprodukować każdy ze znaków typu D. Grafikę z symbolami znajdziesz poniżej:

Znaki informacyjne

 

Nie wszystkie znaki informacyjne są niebieskie!

Warto o tym pamiętać podczas jazdy samochodem czy jednośladem. Najpopularniejszymi znakami informacyjnymi w Polsce są znaki D-1 oraz D-2. Ten rodzaj sygnalizacji ma żółty kolor i jest umieszczony na białej tarczy.

Ponadto do tego grona można zaliczyć znaki informujące o wjeździe i wyjeździe z obszaru zabudowanego oraz o drodze wewnętrznej.

Warto pamiętać także, że pod znakami informacyjnymi mogą znajdować się dodatkowe tabliczki do znaków, które doprecyzowują ich znaczenie.

 

Dopuszczalna prędkość na terenie Rzeczpospolitej Polskiej

Znakiem, który często można zauważyć podczas przekraczania granicy Polski, jest znak D-39. Znajdują się na nim informacje o tym, jakie limity prędkości obowiązują na konkretnych rodzajach dróg w naszym kraju.